Menej známym výrobkom Coburgových závodov v Trnave sú zveráky do dielní, pri výrobe ktorých sa využívala nielen kapacita zlievarne Coburg, ale tvorila sa i pridaná hodnota nasledujúcim strojárenskym opracovaním pred zmontovaním hotového zveráku. Keďže existovalo široké použitie týchto výrobkov vo veľkom rozsahu od domácich dielní až po podniky, trnavské zveráky sa vyrábali pre kupujúcich až v štyroch rozdielnych veľkostiach.
Typ 1 – malý zverák mal šírku čelustí 80mm, hmotnosť presahovala 4 kilogramy
Typ 2 – stredný, najpredávanejší model mal rozmer čelustí 100mm, hmotnosť bola približne 15 kilogramov
Typ 3 – ťažký model pre väčšie dielne mal rozmer čelustí 120mm, hmotnosť bola približne 30 kilogramov
Typ 4 – bol najväčší typ zveráku vyrábaného v Trnave, hmotnosť dosahovala až 60 kilogramov. Podľa katalógu firmy Mannesmann Coburg mal deklarovanú šírku čelustí 130mm, no na zachovanom kuse s pôvodnými čelusťami je možné namerať až 145mm.
Zveráky od rôznych iných výrobcov sa na prvý pohľad môžu zdať rovnaké s tými, čo boli vyrábané v Trnave, no pri bližšom pohľade sa dá vidieť, že jednotlivé detaily sú riešené inak a rozdielne.
Rad zverákov z Trnavy mal svoje jedinečné technické riešenia a spoločný dizajn vytvorený tak, aby nedošlo k zámene žiadneho trnavského zveráku s konkurenčnými typmi produktov. Jedným z viacerých takto typických znakov zveráku z Coburgových závodov sú špecificky tvarované vlisy po bočných stranách, kde na ľavej strane vystupuje odliaty nápis ‘TRNAVA’. Treba zdôrazniť, že pokiaľ by bola obdržaná zákazka s vyššou objednávkou kusov zverákov, Coburgove závody by dokázali odliať aj iný zákaznícky znak na mieste pôvodného slova ‘TRNAVA’.
Najpredávanejším modelom zveráku bol Typ 2, ktorý vzhľadom na svoje praktické rozmery nachádzal uplatnenie v oddeleniach výroby, údržby, či opráv rôznych podnikov a v domácich dielňach. Vzhľadom na veľmi časté obnovovanie odlievacích foriem sa postupom času u tohto najpredávanejšieho typu ustúpilo od pôvodného tvaru písmen nápisu ‘TRNAVA’ a výrobca začal používat aj iné technické riešenie nápisu.
Využitie zverákov býva rôznorodé, podnik Coburg sa snažil vyvinúť pokiaľ čo možno najuniverzálnejší typ výrobku, ktorý by poslúžil najširšiemu spektru užívateľov. Univerzálne vyvinutý zverák z Trnavy mal preto špecifický tvar a uchytával sa k pracovnému stolu nielen z vrchu, no má aj bočné uchytenie na ďalšie dve skrutky. Bočné uchytenia sú typickým riešením pre kováčske zveráky, kde sa predpokladá vyššie kolmé zaťaženie pri práci s kladivom.
No ale čo ponúknuť do dielne vodoinštalatérskym či podobne zameraným podnikom, ktoré spracovávajú tyče či rúrky kruhového priemeru? Väčšina výrobcov (vrátane Coburgových závodov) síce ponúkala prenosný vodoinštalatérsky zverák do terénu, no Coburgove závody sa rozhodli ponúknuť aj fixné riešenie do dielne. A preto sa uviedli na trh i varianty stolového zveráku, v ktorých sa dal nielen pevne uchytiť plochý materiál medzi čeluste, ale niektoré zveráky z trnavskej série mali vyriešené aj bezpečné uchytenie akéhokoľvek trubkového materiálu v kosoštvorcovom otvore pod čelusťami. Inými slovami univerzálne a praktické riešenie šetriace priestor v pracovnej dielni.