Výroba prvých elektrických žehličiek v Coburgu Trnava začala ešte v roku 1933, v tej dobe išlo o veľmi moderné a luxusné výrobky, ktoré však vyšli z miestneho závodu pre kupujúcich priskoro, keďže veľa domácností ešte nemalo prístup k elektrike. Z tohto dôvodu tak bolo už vo štvrtom roku výroby rozhodnuté produkciu týchto novátorských výrobkov zastaviť pre nízke predaje.
Ďalšia história elektrických žehličiek sa znovu začala písať o 20 rokov neskôr v roku 1956, keď rovnaký závod už niesol názov Kovosmalt Trnava a výroba moderných dvoch typov žehličiek (55N, 201N) bola prevzatá z národného podniku Elektro Praga Hlinsko. Pre zaujímavosť treba dodať, že už v nasledujúcom roku 1957 bolo vyrobených 87 000 žehličiek, pričom maximum výroby bolo dosiahnuté v roku 1959, keď brány závodu opustilo 249 000 žehličiek. V roku 1960 Kovosmalt vyvinul tretí typ žehličky, ktorý bol označený Et 207. Celkovo bolo do roku 1964 v Kovosmalte vyrobených jeden a pol milióna žehličiek, no vzhľadom na ďalšie zameranie výroby na automobilový priemysel bola výroba elektrických žehličiek presunutá nazad do podniku Elektro Praga Hlinsko.
55N
Najpredávanejším typom žehličky bol typ 55N, podľa výrobcu išlo o žehličku vypuklého tvaru s liatinovou žehliacou platňou, ktorá bola zvonku pokovená. Na vyhrievanie bol vo vnútri keramický vyhrievací článok so špirálou z odporového drôtu. Tvar rukoväte bol riešený tak, aby chránil ruku pre dotykom miest s vyššou teplotou.
201N
Protikladom jednoduchej žehličky bol esteticky riešený typ 201N. Tento typ mal síce rovnaký výkon 450 Wattov ako vyššie spomenutá žehlička 55N, no táto žehlička bola mierne väčšia a v rukoväti mala zabudovaný vypínač, ktorý zvyšoval komfort obsluhy.
Et207
Malá cestovná žehlička vyvinutá v Trnave mala žehliacu plochu vyrobenú z nehrdzavejúcej zliatiny, oceľový kryt bol z vonkajšej strany pochrómovaný, rukoväť bola vylisovaná z izolantu, na jej zadnej strane vyúsťovala flexo šnúra pre pripojenie do elektrickej siete. Keďže diaľkové vlaky poskytovali cestujúcim napätie 120 Voltov, technické riešenie tohto malého modelu umožňovalo pripojenie do oboch napätí 220V/120V. Celkovo 105 000 kusov bolo vyexpedovaných zákazníkom po necelých 5 rokoch výroby tejto najmenšej elektrickej žehličky z trnavského Kovosmaltu.