Nástupcami klasických murovaných a keramických pecí sa stali sporáky. Potrnavčené slovo „šporhelt“ je foneticky vyslovené nemecké slovo Sparherd. V preklade do slovenčiny značí „úsporná pec“ alebo zjednodušene povedané sporák. Sporák bol teda moderným, málo miesta zaberajúcim, produktom pre všetkých, ktorí hľadali dobre vyzerajúce riešenie na domáce varenie, kúrenie, pečenie, ohrev teplej vody alebo nahriatie tanierov pred podávaním jedla.
PLECHOVÝ SPORÁK
Jedným z prvých sporákov, ktorý spoločnosť Mannesmann-Coburg Trnava ponúkala v katalógu bol výrobok s jednoduchým názvom „Plechový sporák“. Vyrábal sa v rôznych veľkostiach, najmenší mal rozmer platní 12 x 18 palcov, najväčší mal 21 x 27 palcov. Kupujúci si mohol priplatiť ochrannú tyč, smaltovanú pohľadovú časť s kvetinovým dekorom alebo odklápateľný držiak na zohrievanie tanierov. Samozrejmosťou bola možnosť výberu verzie sporáka s vyklápacími dvierkami trúby na pečenie buď z pravej alebo z ľavej strany.
PLECHOVÝ SPORÁK „TEMPO“
Doba žiadala moderný, dobre vyzerajúci, no pritom cenovo výhodný sporák pre letné domy alebo víkendové chaty 30-ich rokov. Riešením sa stal nový sporák Tempo, ktorý používal nový typ dvierok a kombináciu bieleho smaltu a niklovania na jednotlivých dieloch. Tentoraz bol na skrášlenie zvolený ovocný dekor na pohľadovej časti a nápis TEMPO na dvierkach. Ochranná tyč mohla byť okolo 2 alebo 3 strán sporáka. Rozmery platní na varenie bol rovnaký ako u predchádzajúcej verzie sporáka, výška variacej časti bola v úrovni 680mm, vrch časti sporáka na pečenie bol v úrovni 960mm, celý sporák bol umiestnený na elegantných začiernených nožičkách. Na predĺženie životnosti Coburgove závody doporučovali vymazať vnútrajšok vhodnou zmesou hliny.
SMALTOVANÝ STOLOVÝ SPORÁK „HERKULES“
Popri ľahkom sporáku na občasné varenie Tempo konštruktéri vytvorili i sporák pre domácnosti Herkules s obdobným dizajnom dvierok. Biele smaltovanie sporáka bolo možné z dvoch alebo troch strán, pričom si bolo možné priplatiť dekor v tvare kachličiek, kvetín alebo ovocia. Stál na niklovaných nožičkách, kovania boli tiež poniklované. Počiernené vrchné platne boli buď vo verzii s dierami pre kovové krúžky na varenie alebo si bolo možné objednať plné platne. Špecialitou sporáka bola možnosť vyššej výbavy vo forme nádoby na ohrev vody, ktorá mohla mať i príplatkový kohútik na vypúštanie. Špeciálnou variantou bola verzia s dvomi trúbami nad sebou, horná slúžila na pečenie, dolná s nižšou teplotou na ohrev jedál. Kombinovaním uvedených možností si kupujúci mohol pri objednávaní zvoliť jedinečnú verziu sporáku podľa potrieb svojej domácnosti.
Špeciálnym príplatkovým príslušenstvom pre sporák Herkules bola smaltovaná zástena s výklopným držiakom na predohrev tanierov.