NAKLADACIA MECHANIZÁCIA


Bratislavské automobilové závody, Trnava

Na mieste súčasného obchodného centra Max Trnava bol pôvodne strojársky závod na výrobu rôzneho nakladacieho príslušenstva pre nákladné automobily a manipulačné stroje.

ZÁVOD NA ULICI FERKA URBÁNKA

Podnik bol súčasťou národného podniku Dopravostroj Bratislava. Pre mechanizáciu nakladacích operácií tu boli vyrábané rôzne druhy hydraulických rúk, hydraulické nakladače a ramenové nakladače.

Dopravostroj Trnava, HR2502

Prevádzky Dopravostroja Bratislava, Skalica, Nitra a Trnava boli v roku 1974 začlenené delimitáciou do podniku Bratislavské automobilové závody (BAZ). Keďže materská BAZ Bratislava nemala až na výrobu Škoda Garde, Škoda Rapid a Pragu V3S vlastný výrobný program automobilov, výroba mechanizačného príslušenstva zostala v novopomenovanom podniku BAZ Trnava bez výrazných zmien. Výrobný program zostal takmer identický, samozrejme až na mnohé vylepšenia všetkých produktov. Najčastejšie bolo možné sa stretnúť s namontovanými produktami najmä na nákladných automobiloch Liaz.

BAZ Trnava, HR8000

V roku 1991 bola firma sprivatizovaná a premenovaná na V.S.V. Trnava, pričom naďalej zostáva výrobcom dvíhacej a manipulačnej techniky. Po vyhlásení konkurzu v roku 1998 prichádza k utlmeniu výrobu a na jej pozemkoch sa postupne vybuduje Obchodné centrum Max Trnava, ktoré je slávnostne otvorené v septembri 2004.

VSV Trnava, HN14

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.